Relacje

Cześć! Zakładka z relacjami, to najważniejsze miejsce na naszej stronie. Znajdziesz tutaj skróty do naszych opisów wycieczek, a wszystko to wygodnie posortowane. Szukasz ciekawego miejsca na weekendowy wypad? Chcesz pooglądać panoramy z konkretnego szczytu? A może ciekawi Cię, co słychać u „zielonych podróżników”? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Wybierz konkretną kategorię, klikając na odpowiednie zdjęcie, albo zjedź nieco niżej i wybierz relację bezpośrednio.

TATRY

Tatry rozpalały naszą wyobraźnię od dawna. To najwyższe i prawdopodobnie najchętniej odwiedzane pasmo górskie w Polsce. Strzeliste szczyty, piękne doliny i zróżnicowane szlaki dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Kiedy odwiedziliśmy to miejsce po raz pierwszy, wiedzieliśmy już, że chętnie będziemy wracać. Naszą przygodę z tym miejscem rozpoczęliśmy od szczytów w Tatrach Zachodnich, które gwarantują stosunkowo proste, ale niesamowicie przyjemne wędrówki. O naszych wycieczkach w te rejony możecie poczytać wybierając z relacji poniżej:

 

BESKIDY

Beskidy są najmłodszymi górami w Polsce. Jest to w zasadzie grupa pasm górskich, które na terenie naszego kraju ciągną się wzdłuż południowej granicy. Chociaż zdawałoby się, że są jednorodne, to każde z tych pasm posiada swoje cechy charakterystyczne nadające mu unikalny charakter. Bieszczadzkie połoniny, nieco zapomniany Beskid Niski, najwyższy w Polsce Beskid Żywiecki, czy charakterystyczny Beskid Wyspowy sprawiają, że chce się odwiedzać każdy z nich. A to przecież nie wszystko! Beskidy zajmują szczególne miejsce w naszych planach wyjazdowych. Mieszkamy stosunkowo blisko, a klimat który tam znajdujemy sprawia, że już po powrocie planujemy kolejne wyjazdy.

 

BIESZCZADY

Bieszczady to część Beskidów Wschodnich, jednak zajmują w naszych planach wyjazdowych specjalne miejsce. Dlatego też, poświeciliśmy im całkowicie oddzielną zakładkę. Bieszczady to góry uchodzące za jedno z najdzikszych miejsc w Polsce. Mawia się, że w Bieszczady jedzie się raz, z potem już tylko wraca. Coś w tym pewnie jest, bo sami naprawdę chętnie odwiedzamy ten region. Cisza, lasy, ale przede wszystkim otwarte połoniny, z których rozpościerają się niezapomniane panoramy. Warto odwiedzić to miejsce.

 

SUDETY

Sudety to łańcuch górski, zajmujący w Polsce jej południowo-zachodnie krańce. Ze względu na sporą odległość, jaka dzieliła nas od tamtejszych stron, eksplorację tego bardzo zróżnicowanego obszaru zaczęliśmy stosunkowo późno. Motorem napędowym do odwiedzin było kolekcjonowanie szczytów do Korony Gór Polski, ale szybko się okazało, że Sudety mają do zaoferowania znacznie, znacznie więcej. To naprawdę zróżnicowany teren, gdzie nie brakuje pięknych szlaków.

 

PIENINY

Pieniny to niewielkie, ale niesamowicie urokliwe pasmo górskie. Znajdujące się tu szczyty nie imponują wysokością, ale opadają stromo w kierunku dolin, nadając temu miejscu niepowtarzalny charakter. Szlaki należą raczej do tych prostych co sprawia, że miejsce to jest dostępne w zasadzie dla każdego turysty. Początkowo nie byłem przekonany do tego pasma, ale przy bliższym kontakcie urzekło mnie na całego. Polecam relację z tych wycieczek.

 

KAUKAZ

Kaukaz – potężny łańcuch górski na granicy Europy i Azji, o długości około 1500 km. Rozpoczynając swoje górskie wędrówki nie sądziłem, że los mnie kiedyś rzuci w tamte strony. Marzenie, całkiem niespodziewanie, zmieniło się z czasem we wspomnienia i w poniższej kategorii znajdziecie relacje i opisy z mojej kaukaskiej włóczęgi.

 

POZOSTAŁE

Tatry, Beskidy, Sudety i tak dalej. Sporo tych pasm górskich i to w samej tylko Polsce. A co z Pogórzami, górami naszych sąsiadów, czy innymi wypadami na które najdzie nas ochota? Kategoria „Pozostałe” sprawdzi się idealnie w roli agregatora treści, które nie pasują do żadnej z innych kategorii.

 

DALEKIE OBSERWACJE

Tatry, Beskidy, Sudety i tak dalej. Sporo tych pasm górskich i to w samej tylko Polsce. A co z Pogórzami, górami naszych sąsiadów, czy innymi wypadami na które najdzie nas ochota? Kategoria „Pozostałe” sprawdzi się idealnie w roli agregatora treści, które nie pasują do żadnej z innych kategorii.